Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Mondial 125 KT

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı kerem sencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 2000 km de yalnız şöyle bi sorun var titreşimi soylemeye gerek yok çünki tek silindir diğersorun ise 100/150 km durmadan giderseniz cok ısınıp stop ediyor ve calısması için 10 dakika belemeniz gerekiyor bu arada benım motor 160km ye çıkıyor ama motor 150cc ye çıkarıldı ve kran ile 3,4,5,vites dişlileri degiştirildi 450 civrı bi para harcadım ama degdi
    O motor 4 yıllık ama henüz 2.000 km'de ise servis görmemesi normal. İlk kullandığın ifade çok yanıltıcı ve kargaları bile güldürecek cinsten.

100-150 km sonra şişerek stop etmesi ise rodajı tamamlamamış olmasından kaynaklanabilir bu durumda.

160 km hız konusunda birşey demiyorum, bir çeşit modifiye etmişsin çünkü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125 kt
    mondial 125 kt güzel motor hosuma gidio insallah bende alacagım)

mrb arkadaslar ben 17 yasndayım yeni ehliyet aldım vitesli kullanmayı pek iyi bilmiorm ukt 125 almayı dsünüyorum şekli hosuma gidio nsl sizde ilk motorum olucak tavsiye edermisiniz birde arkadasımda bunun süperking die bi modeli wardı aynısı ama vitesi çok degişikti 1,2,3,4,5 aşagıya öyleydi vitesi normalde 1 aşagıya dierleri yukarı die biliorm ama bunların vitesi nsl acaba bilgi verirseniz svinirm

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    UKT 125 fena değildir ama Mondialin yeni modelleri çıktı. Sadece birkaç yüz TL fark var aralarında UKT ile. Gerçi haklarında henüz deneyime dayalı bilgiler çok az ama yeni modellerle ilgilenmeni tavsiye ederim.

bu motorla 2 ksi kaç basılır yani 2 ksi 200km lik yolu gidebilirmiyiz bide kalkısta nsl seri kalkıormu bazıları dior 125 lere göre o kadar seri bi motor deil diorlar bide vites konusunda bilgi verriseniz çok teşşekr ederm

arkadaslar motoru alallı 5 ay oldu. ilk başta lanet yagdırdım ama herşey rodaj süresinden sonra değişti motor çok rahat 11bin devire çıkabiliyor ve 120 görüyor. lastikler adi ama hiç patlamıyor sadece aşırı kayıyor 2 kere derin çukura girdim jantta ezik olustu ama asla patlamadı. onun dışında ilk zamanlar neden olduysa 25 km de bir motor stop ediyor ve 10 dk sonra çalışıyordu şimdi ise 3500 km ye geldi motor bunu çok nadir onunda 9bin 10 bin dvire çıkınca gaz kesmeden gidince yapıyor. vida gevşetme sorunu var ama şuan aklımda dişli küçültme prensibi var sadece ön dişliyi 2 diş büyütüp arkayıda 2 diş kçültecegim 150 km rahat görebiliyor diyolar bakalım görücez. onun dışında ucuz ve alınabilir bi çin motoru ama bunun yanında kullanıcıda cok onemli hayvan gbi kullanılır ise tabiki motor kendini paçalar ve bozar kt nin ortalama deviri 8bin 9 bin dev/dK ORTALAMA HIZ DERSEK 90 KM AMA MOTOR SİDDETLE TAVSİYE EDİLİR GEREKLİ VİTES DEĞİŞİMİ YAPILIR İSE Kİ BEN YAPTIM 450 KM GİDİYOR YANİ 60 TL İLE ÇOK GÜZEL :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler