Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese Alpinestars Rev'it Eldiven

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 DUCATI Monster 796 ABS
    Arkadaşlar hepinize iyi forumlar,

Acilen Dainese, Alpinestars veya Rev'it marka son derece kaliteli ve temiz Medium beden full veya short deri racing eldiven arıyorum.
    Elinde olan arkadaşlar lütfen benimle irtibata geçsinler.

Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende arıyorum bilhassa alpinestars.Türkiyede yok bu marka bir ara gelmiş sonra devamı olmamış.Ben eldiven ve mont alıcam.Sanırım yurtdışına çıkınca almam gerekicek.Dainese var ama mototaşda.Daniese ama görselliği çok olan bir ürün işine yaramaz.Sağlamlıgı iyi değil ve fiyatıda çok yüksek.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alpinestars çok yakında geliyor. TR de bir firma distribütörü oldu. Bende bekliyorum yazlık alışveriş için.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-aksesuarlar-revit-stream-yazlik-eldiven-l-beden-121210429/detay/

işini görür mü bilemem...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

www.motoin.de buradan girip alıyorsun. Hiç distribütör'le uğraşmaya gerek yok. Kazıkçının önde gideni hepsi.

Alpinestars için de www.fc-moto.de

Bütün ekipmanım Dainese, kalitesi de on basar rev'it'e falan. Rev'it eldivenim de var, sağ el büyük sol ele göre, Çin'de fason yaptırmışlar. Hiçbir Dainese ürünü Çin malı değil, onlar da başka ülkelere yaptırıyor ama hiçbir yanlış dikim veya kalitesizliğe rastlamadım, sağlamlık olarak da hiçbir sorun çıkarmadılar, 27 bin km sürdüm bunlarla. Alpinestars da başarılı ama Rev'it'i boşver.

Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende arıyorum bilhassa alpinestars.Türkiyede yok bu marka bir ara gelmiş sonra devamı olmamış.Ben eldiven ve mont alıcam.Sanırım yurtdışına çıkınca almam gerekicek.Dainese var ama mototaşda.Daniese ama görselliği çok olan bir ürün işine yaramaz.Sağlamlıgı iyi değil ve fiyatıda çok yüksek.
    Pes doğrusu, Dainese'ye işe yaramaz diyene ilk defa rastlıyorum. Bir kez kaza yaptığımda sol elim üzerinde motor ve benim ağırlığım bindi, öylece sürüklendim, elin iç kısmında hafif morluk dışında hiçbir şey yok. O kazada x marka bir eldiven olduysa elim perte çıkardı. Tam tersine korumadan ödün vermeden görselliği yakalayabilen firma. Dainese için motosiklet ekipmanlarının versace'si demiyorlar boşuna.
    SolidSnake ve gursus bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dainese görselliği olan bir marka hiçbir zaman bir alpinstar yada tourmaster gibi olamaz,tabi belkide siz türkiyeye gelen pahalı ürünleri iyi markalar sandıgınız için de gözünüzde büyütüyor olabilirsiniz ama belstaff lar barbourlar.
    Sağlamlıgı sanırım sen yere düşme olarak algılamışsın,ben derinini sağlamlıgında uzun ömürlüğünden bahsetmek istemiştim.En ucuz deriyi alıp elli parça textille karıştırıp içinde ce onaylı koruma koyup satıyorlar 1000 euroya.
    Mont dediğin iyi deriden yapılır ve parça pinçik yapıştırılmaz çünkü ne kadar çok yapıştırma o kadar çok deforme olma alanı oluşur.
    10 yıllık danise mont gören varmı???
    ama 20 yıllık harley montlar var hala hala ilk günki gibi güzel yada 30 yıllı belstaff lar.

bu arada ailem deri işi yapıyor nerden bildiğimi sorarsan diye söylim dedim.

Yahu adamlar yarış için giysi üretiyor, touring deri ceketler gibi eşek ölüsü giymiyorsun. Hafif ve sürtünmeye dayanıklı deri kullanıyorlar. D-skin deri sıradan inek derisine göre 80% daha dayanaklı 1.4 mm, üst seviye tulumlarında kanguru derisi var 1 mm. Daha ne kullansın, en kaliteli deriyi kullanıyor. Alpinestars inek derisi 1.4 mm deri ceket bul bakalım, ortalama 1 mm kullanılır.

Tamamı deri kullanmaz çünkü hava alamaz ve dirsek, omuz gibi bükülen noktalarda stretch fabric yani esneyebilen tekstil kısımlar kullanıyor, yarış giysileri sıkı oturan giysiler bunlar, touring'le karşılaştırarak yine hata yapmışsın. En pahalı ceketi de 600 euro, nereden çıkıyor bin euro'lar, şaşıyorum vallahi.

Uzun ömürden çok hafiflik, sürtünmeye dayanıklılık, esneklik, vücudun hareketini engellemeyen özellikleri olmalı, touring motorlardaki gibi çuval misali sabit motor üzerinde oturmuyorlar yarış motorlarında.

Benim akrabalar da deri işi yapıyor Laleli'de, merak etme. Deri ekipmanımı (Alien ceket, 4 stroke eldiven) gösterdiğimde şaşırıp çok beğendiler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Bir de son olarak hadi ben bilmiyorum da bu işin uzmanı, ürün değerlendiren insanlar da mı bilmiyor. 2011'de Dainese Alien deri ceket çıktığında yılın giysisi seçildi. Buyur:

http://www.webbikeworld.com/motorcyc...ducts-2011.htm
    gursus bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alpin stars ve dainese bu işte 1 numaradır kullanmayanlar bilmez revit i kaliteli sanırlar. revit okadarda kalite bir ürün değil bence fiyatı şişirilerek kaliteli imajı yaratılıyor ülkede. Ben de ülkemizde fazla bilinmiyor satanda yok sanırım BERİK kullanıyorum kalite olarak revit yanına yaklaşamaz derisi çok ince ve sağlam kol içleride streç textilden zaten kaliteli montlar full deriden imal edilmez... alpin ve daineseden 1 tık aşağıda ama geride kalan tarafı yok. Daha önce bir yanlışlıkla hudson derinin robocop ceketini almıştım zor sattım kurtuldum eşek ölüsü gibi kollarını rahat haraket ettiremiyosun çünkü iç kısımlar textil değil potluk oluyor aynı şekilde bel kısımıda öyle derisi zaten 1.5mm nin üstünde kg olarak 2 kg rahat var şimdi bu tarz ürünleri daineseyle falan karşılaştırmak çok yanlış olur. Aynı şekilde race ceketler enduro ceketler ile karşılaştırmak. Enduro kullansam hein gericke alırım
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    hyperstrada
    bende revit kubix mont var içlikli korumalı falan güzel bir mont. aynı zamanda dainese vintage pelle montum var.

bu iki marka birbirinin muadili değil arkadaşlar, dainese daha pahalı, daha kaliteli ve dizaynı daha iyi.

dainese Ferrari ise revit bmw'dir.

eldiven konusuna gelince revit score var bende, kalitesi idare eder. dainese eldivenim yok o yüzden kıyaslayamıyorum ama mont gibiyse bunlar arada dağlar kadar fark var, fiyatlar yakınsa kesinlikle dainese alın derim.

ardacavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 DUCATI Monster 796 ABS
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-aksesuarlar-revit-stream-yazlik-eldiven-l-beden-121210429/detay/

işini görür mü bilemem...
    arkadaşların verdiği linkleri bi inceleyeyim, kargo süresi uzun ise 2 hafta kadar, eldiveninizi alabilirim bu zaman zarfı için.
    teşekkürler...

Türkiye den hemen her yerde temin edebileceğimiz markalar olan Dainese, Rev'it ve AlpineStars ürünlerini denedim.
    Sonuç olarak kesinlikle mont için Dainese'den şaşmam.
    Eldiven ve bot için de AlpineStars diyorum.
    Rev'it ise dediğiniz gibi fiyatı şişirilmiş bir marka; ama yinede büyük ölçüde talebe karşılık veriyor.
    AlpineStars eldiven alamazsam kesinlikle Dainese kullanırım.
    Bu arada Forma nın racing botunu aldım geçenlerde harikulade.
    Kesinlikle tavsiye ederim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.motoin.de buradan girip alıyorsun. Hiç distribütör'le uğraşmaya gerek yok. Kazıkçının önde gideni hepsi.

Alpinestars için de www.fc-moto.de

Bütün ekipmanım Dainese, kalitesi de on basar rev'it'e falan. Rev'it eldivenim de var, sağ el büyük sol ele göre, Çin'de fason yaptırmışlar. Hiçbir Dainese ürünü Çin malı değil, onlar da başka ülkelere yaptırıyor ama hiçbir yanlış dikim veya kalitesizliğe rastlamadım, sağlamlık olarak da hiçbir sorun çıkarmadılar, 27 bin km sürdüm bunlarla. Alpinestars da başarılı ama Rev'it'i boşver.

Pes doğrusu, Dainese'ye işe yaramaz diyene ilk defa rastlıyorum. Bir kez kaza yaptığımda sol elim üzerinde motor ve benim ağırlığım bindi, öylece sürüklendim, elin iç kısmında hafif morluk dışında hiçbir şey yok. O kazada x marka bir eldiven olduysa elim perte çıkardı. Tam tersine korumadan ödün vermeden görselliği yakalayabilen firma. Dainese için motosiklet ekipmanlarının versace'si demiyorlar boşuna.
    ürünler ucuz ama 40 küsür TL kargo ücreti istiyo :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)