Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardim - Motor almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba
    Siteye yeni katildim
    Motor almak istiyorum. Ilk motorum olacak. Ilk baslarda sifir twister dusunuyordum. Ilk baslayanlar icin ideal oldugu soyleniyordu. Sonra bi sitede 2.el 98 model 16000de turuncu yamaha dragstar 650 gordum.Ve cok begendim. fiyati 8 milyar. Piyasaya gore nasil ? sifir twister 5.650. Almisken kasip iyi bi sey almak daha iyi olabilir. Chopper tarzi istiyorum.

Goruslerinizi bekliyorum. Thanx

A U A

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fuatahan2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X AD
    ilk motorunsa once biraz eğitim. sonra almanı tavsiye ederim. genellikle 500cc den yukarı olan motorlarla baslayan insanlar ilk 100km de kaza yapıyor ve en yakın zamanda motoru satlığa cıkarıyor. eger egitim almak istersen 2.el olanı al.
    Live to Ride & Ride to Live

hesire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GS 500
    bence de ikinici el al ilk motorunu sonra ne istediğini anlayınca fuarı gezer alırsın,
    ama anlayan biriyle al
    masraflar da orantılıdır motorun büyüklüğüyle unutma....
    kıyafetine paranı ayır....

tavsiyeler icin sagolun
    motoru simdi almak istememin bi nedeni de hem fiyat hem de yaza kadar egitim alip, pratik yapabilecek olmam. Fiyat acisindan su aralar uygun mu, ilkbahar a dogru almaya kalksam fiyatlar artarmi?

thanx

A U A

hesire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GS 500
    fiyat için şu sıralar ve marta kadarki süre makul olacaktır fakat seneye güneş,hatta açık hava başladığı anda fiyatlar şişer....

onur_NX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 150 - CBF 500 - Fazer 600 - R25 - TNT 250
    bende bekle subatta al derim ve 250cc den buyuk motorla baslamanı ve giysisiz kullanmanı tavsiye etmem..
    No FeaR NeveR

Motosikleti
    tekerlekli herŸey...:)
    Bir arkadaşım da yeni başladı ve geçen hafta 2005 model Honda NX4 Falcon'unu teslim aldık. Biz motosikletin üstüne binmeden önce beğenmiyorduk ama kullanınca çok zevkli olduğunu gördük. Başlangıç için bu da belki büyük ama hakikaten çok güzel öğrenilir bu modelde motosiklet kullanmak. Boy sorunun yoksa çok rahat kullanabilirsin çünkü motosiklet biraz yüksek gerçekten. Ama daha sonra alışıyor insan.

Başlangıç için kesinlikle büyük modellere bakma derim ben. Bak ben CBR 600F'le başladım ve arkadaşımın Falcon'una binince ne kadar eksiğimin olduğunu anladım. Büyükle başlarsan kazanacağın tecrübenin önünü kapatmış oluyorsun. Bir örnek vereyim. Ben 6 ay boyunca racing kullandım diyelim. Diğer biri de 5 ay küçük bir modelle eğitim gördü ve 1 ay da racing kullandı. Yani ikimizin de 6 aylık deneyimi var. Diğer kişi racing makinayı benden daha iyi kullanır durumda olur 6 ayın sonunda. Ben bunu arkadaşımın motosikletini kullanınca anladım. Herkes derdi de inanmazdım. Bu gerçekten böyle. Zaten bunun yakında böyle olup olmadığını uygulamalı olarak göreceğiz. Benim 6 ay deneyimim var o da sadece racing üstünde ve şimdi askere gidiyorum. Ben askerdeyken arkadaşım Falcon'unu kullanmaya devam edecek. Ben döndüğümde o da racing'e geçmeyi (yine çok erken aslında, sen sakın yapma derim) düşünüyor. O zaman göreceğiz işte kim daha iyi racing kullanabiliyor.

mesutANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR XVS650 CLASİCC - 2001
    bencede büyük le başlama ilk önce 250cc ler yada onun altıy la başlarsan motot da teknik ve direksion bilgin çok iyi olacak en azından bilinçli olacaksın.tabiii biz sadece tavsiye edebiliriz ama yinede son karar SENİN.

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    sana söylenenlerin aynılarına banda demişlerdi gecen sene şubat aylarında bende arkadaşların dediğine uydum ve twister aldım şimdi rahat ediyorum ve racing de kullandım ve daha kolay olduğuna inanıyorum ufak motorla başlamak her zaman en iyisi...
    bu arada 2004 twister var bende satılık düşünürsen özel mesaj atabilirsin.
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

slm askadaşım bensiteye yeni katıldım .uzun zamandır motor kullanıyorum eğer gerçekten motor tutkunuysan başkalarını değil kendini dinle gerçekten kendine güveniyorsan eğer adam gibi bir makina alda yola çıktığın zaman arkadan naltoplama.hız ve güç çok tehlikeli olabilir ,ama yeri geldiğindede tehlike ve kazalardan seni kurtarabilir .yıllardır gsxr 1100 kullanıyordum geçen sene zxr aldım çocuklar önüme top attılar ve 40 km ile giderken yere yapıştım .ama 240-260 km aralığında bile E-5 te makaslara girebilecek kadar iyi bilirim ama kaza ve tehlike teçrübeye bakmaz .gerçek motorcu yaz-kış yagmur kar seçmez .gerektiğinde her şartta kullanmalı diye düşünüyorum . mevsim seçen işte gideceğim yolu önceden öğrenirim çukurlu yolda gitmem diyen kişide motor değil araba alsın . Tabiki dikkatli olmak şart ama unutmayalımki Motor bize değil Biz Motora bineceğiz .bende Kawasaki zxr var daha önce honda ve suzuki kullandım ama hiçbirinden bu kadar zevk almadım çünkü gaza her asılmamda halen kalbim çarpacak kadar performans ve güç var .sana tavsiyem gerçekten adrenalininin üst seviyelere çıkamasını istiyorsan racing tavsiye ederim .eğer almadıysan halen ....!kafanı şişirdiysem kusuruma bakma ....

slm askadaşım bensiteye yeni katıldım .uzun zamandır motor kullanıyorum eğer gerçekten motor tutkunuysan başkalarını değil kendini dinle gerçekten kendine güveniyorsan eğer adam gibi bir makina alda yola çıktığın zaman arkadan naltoplama.hız ve güç çok tehlikeli olabilir ,ama yeri geldiğindede tehlike ve kazalardan seni kurtarabilir .yıllardır gsxr 1100 kullanıyordum geçen sene zxr aldım çocuklar önüme top attılar ve 40 km ile giderken yere yapıştım .ama 240-260 km aralığında bile E-5 te makaslara girebilecek kadar iyi bilirim ama kaza ve tehlike teçrübeye bakmaz .gerçek motorcu yaz-kış yagmur kar seçmez .gerektiğinde her şartta kullanmalı diye düşünüyorum . mevsim seçen işte gideceğim yolu önceden öğrenirim çukurlu yolda gitmem diyen kişide motor değil araba alsın . Tabiki dikkatli olmak şart ama unutmayalımki Motor bize değil Biz Motora bineceğiz .bende Kawasaki zxr var daha önce honda ve suzuki kullandım ama hiçbirinden bu kadar zevk almadım çünkü gaza her asılmamda halen kalbim çarpacak kadar performans ve güç var .sana tavsiyem gerçekten adrenalininin üst seviyelere çıkamasını istiyorsan racing tavsiye ederim .eğer almadıysan halen ....!kafanı şişirdiysem kusuruma bakma ....

Motosikleti
    Kawasaki ER 5
    istersen bir Satılık Motor Formuna bak. Orada SATILIK YaMaHa XTZ 660 cc touring var. Beğenirsen almayı düşünürsün...
    Hem fiyatı da uygun

fotoğraflara da speeedo.sitemynet.com adresinde Foto Albüm Bölümüne bakarak ulaşabilirsin.
    [email]s_speeedo@yahoo.com[/email]

Motosikleti
    Şu anda motosikleti yok:(
    Bence öncelikle forumdaki 'yeni başlayanlar için' yazısını dikkatlice okumalısın. 600 cc yi kontrol edebilecek derecede tecrüben yoksa alma derim. benim motorum yok ama 100 km ye 3-4 sn de çıkabilen bir motor seni sevenlerinden ayırabilir..askingence katılmıyorum içindeki sesi dinleme tecrübeli arkadaşlar zaten yeterli tavsiyeyi vermiş bence..

orcun_yerlikaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F

.

yaklaşık 1 aydır motor kullanıyorum mondial 150 cc touring var bende ve allahtan son hızı 120 (yani en azından ben o kadar yapabildim) şu söylemek isterim ki kesinlikle ufak çaplı motor al çünkü altında motor oldugu zaman insan kesinlikle dayanamıyor ve gaza yükleniyor eger bende 600 cc motor olmuş olsa ben şuan bu yazıyı yazamıyor olabilirdim çünkü biliyorum ki 600cc motor olsa bende kısa bi mesafede bile son gaz basarım... Sen sen ol dill 250 cc en fazla 200 cc motor al...

divingcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F
    büyük motorla başlama tavsiyelerine katılmıyorum. arkadaş 3-5 milyara 250 cc lik makima alacaç 2-4 ay arası kendini düzeltecek ve zarar edebilir bence gönlü ne istiyorsa onu alsın hiçbirzaman hayallerini erteleme bu konuda benden tam destek... teorik eğitim ve trafik deneyimi yapabiliriz arkadaşım..
    tel 0504416469
    Kaskım Takılı, Farım Açık

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    sevgili arkadaşım bence 2. el bir 0-250 cc arası motor al hem pek fazla zarar etmezsin daha sonra piştiğini anladığın anda gönlün ne istiyorsa onu alabilirsin
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler