Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇOK ACİL!!! 0Rh(+) trombosit(beyazkan-afarez) gerekli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    Degerli forum arkadaşlarım annem lenfoma hastası ve şuanda mide kanaması geçiriyor hergün trombosit gerekli eş dost akrabalarla birkaçgün idare ettik ama kanama durmadı halen çok ihtiyacımız var
    istanbul avrupa yakasında oturan veya çapa kızılay kan merkezine gelebilecek duyarlı arkadaşlarım lütfen beni arasın veya çagrı bıraksın ben ararım sizinki tutmuyorsa verebilecek arkadaşlarınıza dostlarınıza söylerseniz bana bu zor günümde yardımcı olursanız çok müteşekkir kalacagım. şimdiden duyarlı arkadaşlarıma teşekkürler ...
    tel: 0538 765 18 61
    hüseyin sait

huseyin.sait.61 NİCKLİ ARKADAŞIMIZ ADINA AÇILMIŞTIR. Kardeş siteden. Buraya üyeliği olmadığı ve vakti olmadığı için ben açıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Niyetliyim ve benimki A Rh(+)
    verebilirmiyim ki acaba ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Benim kan gurubu ORh (+) şimdi işteyim eğer yarın için gerekli olursa seve seve kan verebilirim
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda bulunur...

1,5 saat kadar makineye bağlı kalıyorsun..ben daha önce vermiştim...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    yok
    keşke gidebilsem amam izmiteyim ve suanda kan veremiyorum allah yardımcısı olsun ins
    ::tutkuy::::tutkuy::::tutkuy::

Motosikleti
    arkadaşı tanımıyorum ama rica etti konu açılması için. arkadaşa çağrı bırakırsanız o sizi arayacaktır beyler. kendisi şimdi hastaneye gitti. şu ramazan ayında en büyük sevabı siz işlemiş olursunuz bir can kurtararak

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Oruçlu olanlardan almazlar tahminimce yaklaşık 2 saat sürüyor zaten bu trombosit alma olyı ve alete bağlanmadan evvel kişinin karnının tok olması gerekiyor bilginize..Allah acil şifa versin..

çok geçmiş olsun,umrım kısa zamanda bulunur.

Alıntı G.Didem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke gidebilsem amam izmiteyim ve suanda kan veremiyorum allah yardımcısı olsun ins

ben de adana da lösev gönüllüsüyüm, bizde sürekli beyaz kan arıyoruz,
    ordaki çocuklara devamlı lazım oluyor.
    ama bildiğim kadarıyla beyaz kanı, sadece erkeklerden alıyorlar zaten.

buarada ben de bir duyuru yapayım,

ç.ü. balcalı hastanesi çocuk hemotoloji bölümüne yatmakta olan velican gök için acil!!!
    2 ünite trombosit (beyaz kan) e ihtiyaç vardır.
    yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımız 506 695 50 86 numaralı telefondan arkadaşlarımıza ulaşabilirler...
    (kan grubu önemli değil)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Allah yardımcıları olsun. teyzem için de "aplastik anemi" tedavisi sırasında sürekli trombosit ihtiyacımız olmuştu. bizim ki yüksek oranda gerekmese ve acil olmasa bile bulmanın zorluğunu bilirim. verebilecek olsam hiç tereddüt etmezdim ama hem ankara'da olmam, hem de çocukken hepatit geçirmiş olmam nedeniyle zaten bu kan işlerine hiç giremiyorum.

tekrar acil şifalar dilerim şu mübarek günlerde tüm hastalara...

Motosikleti
    çaglar kardeşim allah sizden razıolsun dün bir arkadaş geldi filoryadan endruist. sitesinden daliba şenol şen abiden mail almış trombositi verdi çok sagolsun senin açtıgın yerdende arayanlar oldu koçaelinden bir bayan arkadaş aradı bir erkek arkadaş aradı gurubu tutmadı ama yardımcı olmaya çalışakmış allah senden ve yardımcı olan tüm arkadaşlardan razıolsun hakkınızı ödeyemem
    korkut 250 diye bir arkadaş yarın veririm demiş mesajına ona söylermizin annemem kanamalı oldugu için sürekli hergün 2 kişinin trombosit vermesi lazım yanı sürekli lazım bu nekadar devam edecek bilimiyorum bugün yarın ve ertesigün nezaman müsait olurlarsa verebilirler niyetli olanlardan trombosit almıyorlar iftardan sonra olur farketmez ben orda yatıpkalkıyorumzaten
    herşey için teşekkür ederim....

arkadaş bana mesaj attı beyler ilgilenen herkese teşekkür ederiz. İmkanı olanlar arkadaşa ulaşsın hala ihtiyaç varmış. Bizde dedemizi benzer bir hastalıktan kaybettik yeterli kan bulamadığımız için.teşekkürler.

cykilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bir ay önce verdim verebiliyorsam öğrenelim verebilirim. öğrenir misiniz?

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun,umrım kısa zamanda bulunur.

ben de adana da lösev gönüllüsüyüm, bizde sürekli beyaz kan arıyoruz,
    ordaki çocuklara devamlı lazım oluyor.
    ama bildiğim kadarıyla beyaz kanı, sadece erkeklerden alıyorlar zaten.

buarada ben de bir duyuru yapayım,

ç.ü. balcalı hastanesi çocuk hemotoloji bölümüne yatmakta olan velican gök için acil!!!
    2 ünite trombosit (beyaz kan) e ihtiyaç vardır.
    yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımız 506 695 50 86 numaralı telefondan arkadaşlarımıza ulaşabilirler...
    (kan grubu önemli değil)
    Teyzeme çok geçmiş olsun,benim kangurubum istenilen kangurubundan,fakat 650km.uzaktayım

Birde bir şey sormak istedim... ''Beyaz kan nedir''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    trombosit kendini 4 günde yeniliyor 1 ay önce vermiş olduğuna göre tabiki verebilirsin..

''Beyaz kan nedir''
    Trombosittir yani kanın pıhtılaşmasını sağlayan şeydir uzun lafın kısası yani vucudumuzda bi yara bere aldığımızda kabuk tutmasını falan sağlar.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH şifa versin geçmiş olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trombosit kendini 4 günde yeniliyor 1 ay önce vermiş olduğuna göre tabiki verebilirsin..

Trombosittir yani kanın pıhtılaşmasını sağlayan şeydir uzun lafın kısası yani vucudumuzda bi yara bere aldığımızda kabuk tutmasını falan sağlar.

Eyvalah şimdi anladım olayı...Teşekkür edrim
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi , okuyupta elden bir şey gelmemesi üzüyor haliyle. Ankaradayım , İstanbula uzanamasak bile , Ank.da olası durumlarda her zaman hazırız kan vermeye ( 1 Ay boyunca iftardan sonra olmak kaydı ile )
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bir şey sormak istedim... ''Beyaz kan nedir''
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bir de standart kan alımı gibi değildir. bir makineye bağlanıyorsunuz. kan bir kolunuzdan alınıyor, makinede trombosit kısmı ayrıştırılıp alınıyor ve kanınız diğer kolunuzdan size tekrar geri veriliyor. yani standart kan vermedeki gibi kanınız eksilmiyor. o nedenle de 4 günlük periyotlarda vermeye devam edebiliyorsunuz...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kan grubunu yazarmısınız lütfen?? bu şekilde aynı grubu ararlar.trombosit ihtiyacı benim bir dostumda da var.hatta başlk bile açmştım...
    Rabbim acil şifalar versin inşallah...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)