Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilik icin duyarli Ankara'li motosiklet sevdalilarindan yardim bekleniyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Ankata Hacettepe Hastanesinde yatmakta olan yavrumuz Muhammet Enes Maden (dosya no: 3260233) a rh (+) ilik gerekli. Hasta yakinini aradigimda ihtiyacin daha da aciliyet kazandigini ogrendim. kizilay'da gonullu ilik bagiscisi olmak istediginizde bir tup kan alip 20 gun icinde donus yaparlarmis. Hasta yakinindan aldigim bilgi bu yonde. Ben de bu islem hastanede yapilabilirse bu aksam, yapilamiyorsa yarin kizilaya giderek elimden gelen yardimi yapacagim. Hasta yakinlarinin telefonlarindan da bilgi alabilirsiniz.

İletişim Numaraları;

0533 772 71 98

0506 352 13 02

0506 919 71 72

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Yavrumuzu yogun bakima almislar, yasam destek unitesine baglayip uyutuyorlarmis.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Acil şifa dilerim, mübarek ay'da birileri vesile olur umarım.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Ben bundan 4 yıl önce Denizli'de ilik kampanyası yapmış ve 1500 civarı kişiyi ilik bağışçısı yapmıştım. Siz de yapabilirsiniz. Yardım isterseniz her zaman varım (nasıl organize ettim falan). 0 535 6550015
    http://www.hurriyet.com.tr/saglik/20139581.asp
    http://drttv.com.tr/index.php?haber_detay=1724
    svgblg, Lucas ve 06Serhat bunu beğendiler.

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    ACİL ŞİFALAR DİLERİM...

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Benim grubum uyuyo.şimdi gitsem ne tür işlem yaparlar ve diyelim ki inşallah uygun ilik benden çıktı ondan sonra ne olacak ilik nasıl alınıyor?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Acil şifalar diliyorum.

İnşallah aranan ilik en kısa sürede bulunur.

Motosikleti
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim grubum uyuyo.şimdi gitsem ne tür işlem yaparlar ve diyelim ki inşallah uygun ilik benden çıktı ondan sonra ne olacak ilik nasıl alınıyor?
    Detayini yarin kizilay merkezine gittigimde ogrenecem. Hacettepe beni gazi hastanesine yonlendirdi. Doku uyusmasi testi olumlu sonuclanirsa aileye haber verip bizi de davet ediyolarmis.

Aile ise ayni isin kizilayda yapildigini ve israrla kizilaya ornek vermemizi rica etti. Hasts ayirt edilmeksizin doku vermeye uygunsak 20 gune kadar davet ediyolarmis. Islemin nasil yapildigini bilenler anlatirlarsa bilgi sahibi oluruz. Aile islem tamamlana kadar 1 saat kadar uyumaktan bahsetti.

Kizilayda veri bankasi olsa gerek. Isleyisi yarin ogreniriz beraber.

Yarin sadece 1 tup kan alacaklarina gore yarin oruc tutmamda sakinca gormuyorum. Yoksa gitmisken kan da mi versem :-D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bundan 4 yıl önce Denizli'de ilik kampanyası yapmış ve 1500 civarı kişiyi ilik bağışçısı yapmıştım. Siz de yapabilirsiniz. Yardım isterseniz her zaman varım (nasıl organize ettim falan). 0 535 6550015
    http://www.hurriyet.com.tr/saglik/20139581.asp
    http://drttv.com.tr/index.php?haber_detay=1724
    Desteginiz icin tesekkur ederim. Sosyal konularda basarili biri oldugum soylenemez malesef. Butun gun ogrenebildigim bilgiler bunlardan ibaret.
    101010 bunu beğendi.

0 grubu olurmu. Birde 18 yasimi henuz doldurmadim ama vermek istiyorum. Iletisime gecebilirmiyiz ozelden.

Motosikleti
    hastaneden elde ettigim bilgi kan grubu ayni olmasa da doku uyumlulugu bulunabilirmis. Yas konusunda da bilgim yok ama birazdan kizilay'a gidecem, o zaman onu da sorarim.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    ben ve eşim de örnek vermeyi düşünüyoruz ama aynı zamanda işyerlerinden çok zor izin alabiliyoruz. Daha detaylı bilgi verebilir misiniz aileyi de arayacağız gerçi ama yani prosedürlerle boğuşmadan gidip örnekleri verebilelim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acil şifalar miniğe, ne kadar duyarsız bir millet olduk çıktık...
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ve eşim de örnek vermeyi düşünüyoruz ama aynı zamanda işyerlerinden çok zor izin alabiliyoruz. Daha detaylı bilgi verebilir misiniz aileyi de arayacağız gerçi ama yani prosedürlerle boğuşmadan gidip örnekleri verebilelim.
    Ben de cok bilgi sahibi degilim malesef. Yeni edindigim bilgiler ise soyle:

Ilik donorden ameliyathanede genel anestezi ile yapiliyomus. Ozel enjektorlerle kemik iligi aliyolarmis.

Bu arada aile ile baglantim yok. Ben de siz gibi donor olacagim. Detayli bilgiye aileden ulasabilirsiniz.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de cok bilgi sahibi degilim malesef. Yeni edindigim bilgiler ise soyle:

Ilik donorden ameliyathanede genel anestezi ile yapiliyomus. Ozel enjektorlerle kemik iligi aliyolarmis.

Bu arada aile ile baglantim yok. Ben de siz gibi donor olacagim. Detayli bilgiye aileden ulasabilirsiniz.
    Aileye ulaştık zavallı miniği uyutuyorlarmış, yarın eşimle kızılaya gideceğiz. Kızılay kan merkezi mi alıyor acaba : (
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Arkadaşlar beni arayın, detaylı olarak bilgi vereyim. 0535 6550015

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastaneden elde ettigim bilgi kan grubu ayni olmasa da doku uyumlulugu bulunabilirmis. Yas konusunda da bilgim yok ama birazdan kizilay'a gidecem, o zaman onu da sorarim.
    Sordunuzmu acaba?

Motosikleti
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aileye ulaştık zavallı miniği uyutuyorlarmış, yarın eşimle kızılaya gideceğiz. Kızılay kan merkezi mi alıyor acaba : (
    Az once sincan kizilay kan merkezinden geldim. Cok dusuk sans da olsa minige ulasabilirmis. Ama illa bir ihtiyac sahibi ile dokularimiz uyusacak, ve bizi davet edecekler. 18 yasini doldurmamis kardesimden ozur dilerim, sormayi unuttum

Gorevli,
    "Verdiginiz bu doku ornekleri kizilay'in veri bankasinda toplanip eslesme saglandiginda bagis icin davet ediyoruz. Ama bu davet ne zaman olur soylemek zor. Bu 2 gun sonra da 2 yil sonra da olabilir." dedi.

Umarim ise yarar.

evboslukren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Arkadaslar bu duyuru hala gecerli haberiniz olsun , hasta yakiniyla az once konustum ilik icin gec kalinmis ancak kan ve trombosit icin hala yardima ihtiyac var.Her kan grubu lazimmis ankarada ikamet edenler lutfen yardimci olsun.Ben yarin hastaneye gidicem ulasim falan sikintisi olanlari goturebilirim simdiden tesekkurker.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Allah acil şifalar versin. Kan grubum uyuşsaydı hemen gelirdim B RH (+).

Motosikleti
    Alıntı 06serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah acil şifalar versin. Kan grubum uyuşsaydı hemen gelirdim B RH (+).
    kan grubunuzun uyusmamasi bu nakile engel degil. Kizilay kan merkezine gidip bilgi alabilir, 3-4 tup kan vererek donor olabilirsiniz. Bu minige olmasa bile baska bir ihtiyac sahibine umut isigi olabilirsiniz.
    Lutfen ihmal etmeyin.

Donor ile hastanin dokularinda en az %80 uygunluk yeterli olabilirmis. Ama bu sayi arttikca hastanin kabul etme orani da artarmis.

Bu arada Ankara diye daraltmamak lazim. Memleketin her yerinden donor kabul ediliyomus. Yozgat'tan bir donor bulmus hasta yakinlari.

Allah'in izniyle birilerine yardim edecez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Alıntı evboslukren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu duyuru hala gecerli haberiniz olsun , hasta yakiniyla az once konustum ilik icin gec kalinmis ancak kan ve trombosit icin hala yardima ihtiyac var.Her kan grubu lazimmis ankarada ikamet edenler lutfen yardimci olsun.Ben yarin hastaneye gidicem ulasim falan sikintisi olanlari goturebilirim simdiden tesekkurker.
    Cok uzuldum. Bende ancak ptesi gidebilirim.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    kan grubunuzun uyusmamasi bu nakile engel degil. Kizilay kan merkezine gidip bilgi alabilir, 3-4 tup kan vererek donor olabilirsiniz. Bu minige olmasa bile baska bir ihtiyac sahibine umut isigi olabilirsiniz.
    Lutfen ihmal etmeyin.

Donor ile hastanin dokularinda en az %80 uygunluk yeterli olabilirmis. Ama bu sayi arttikca hastanin kabul etme orani da artarmis.

Bu arada Ankara diye daraltmamak lazim. Memleketin her yerinden donor kabul ediliyomus. Yozgat'tan bir donor bulmus hasta yakinlari.

Allah'in izniyle birilerine yardim edecez.

Yarın sabah kızılaya gidip konuşacağım inşaallah bir faydam dokunur. Allah hastaya acil şifalar versin.
    101010 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)