Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar siteye bugün üye oldum,
    venox hakkında kısa bir şekilde tecrübelerini aktaran olursa memnun olurum.
    1 depo yakıtla max menzil nedir?
    bu motosikletin hala karbüratörlü versiyonu mu satılıyor?
    bazı yerlerde gv 250'yle aynı güce sahip olduğu yazıyor ama Kymco sitesinde 20,5 hp diyor. sitede hata mı var? performansı gv250 ile kıyaslanırsa sanırım daha zayıf kalacak, zor toparlayacak.
    gv 250 için söylendiği gibi dururken vitesi boşa alma problemi yaşanıyormu?
    işçilik- malzeme-paslanma konularında ne diyebilirsiniz?
    tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kymco venox'çular ya hiç paylaşımcı değiller ya da Türkiye de hiç Venox satılmamış
    sizden cevap bekleyinceye kadar Silkar Otomotiv den yanıt geldi pehhhhhhhhhh.
    sorularımın tamamını cevaplamamışlar ama cevapladıkları kadarını aşağıda veriyorum. belki paylaşmayı öğretirim Venox'çulara
    Şu an stoklarımızda Venox 250 olmamakla birlikte 2010 yılı ithalat programımızda da bulunmamaktadır.
    (Daha önce ithalatını yaptığımız modeller karbüratörlüdür. Ürünün teknik belgelerinde Max. güç değeri 20.5 hp / 11000 d/d olarak belirtilmektedir.)

Saygılarımla,
    Satış Dept.

SİLKAR Otomotiv San. ve Tic. A. Ş.
    Maltepe Mah. Hastane Yolu Sok. No:1 34010
    Zeytinburnu / İSTANBUL-TÜRKİYE
    É : (0212) 567 95 50
    Ê : (0212) 612 12 39

sonuç olarak diyebilirimki; pekçok forumda 27 hp olarak verilen değer , distrübütör firmaca yalanlanmış oluyor. ama ben hala hangisine inanacağımı bilemiyorum.
    kanuni motorlar da bu şekilde, sitesindeki beygir güçleri ile kullanım klavuzundaki bilgiler birbirini tutmuyor(eski kanuni kullanıcısıyım)...
    benden bu kadar diyelim.

kymco venox

uzun süre araştırdıktan sonra kymco venox almaya karar verdim ve gerçekten cok güzel bi motor, almak isteyenler hiç düşünmeden alsın derim.hem görüntü olsun hem performans olsun 250 cc lik bi motosiklete cok fazla.düz yolda 150 km hız yaptım ve titreşim hiç yok.ayrıca 20 beygir olduğunu sanmıyorum, 27 beygir diye düşünüyorum.çok atik bi motosiklet.kesinlikle alın derim iyi günler

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Venox alanlar ya nirvanaya ulaşıp elini eteğini internet aleminden çekiyorlar ya da utançlarından buraya yazamıyorlar..(ortalığı kızıştırma modu )

Yazsanıza kardeşim şusu iyi busu kötü diye, belki alacağız, yorum bekliyoz

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venox alanlar ya nirvanaya ulaşıp elini eteğini internet aleminden çekiyorlar ya da utançlarından buraya yazamıyorlar..(ortalığı kızıştırma modu )

Yazsanıza kardeşim şusu iyi busu kötü diye, belki alacağız, yorum bekliyoz
    engin hoca ben aydın ustanın orda şöyle 5-6 km bi yol yaptım gidişat gayet güzel ama gidon öne dogru uzun oldugundan dönüşlerde bana zor geldi.alışmısız naked motora.ama sele ve kollar çok rahat sürüş pozisyonu süper,titreşim ses yok,işçilik güzel ve sağlam motor.yani üzeine ilave yapılacak hiç bir şey yok nerdeyse.vites geçişleri gayet güzel gv 250 ler gibi degil.uygun fiyata alınabilir estetiği güzel bir motor bence.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    arkadaşlar cbf 150mi satınca bu venox da incelemeye aldım oturaklı sağlam gözüküyo gücüde ideal diyosunuz bana yeterli bi motor yalnız merak ettiğim bi konu var bu motorda devir saati yada vites göstergesi yok sürmekde vites geçişlerinde zorlanırmıyım kullanımı kolaymı bilgi lütfem arkdaşlar

Motosikleti
    pcx 125
    yokmu şimdi bi tane bile venox cu kardeşim soruma cevap vericek

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    Alıntı aquax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 150mi satınca bu venox da incelemeye aldım oturaklı sağlam gözüküyo gücüde ideal diyosunuz bana yeterli bi motor yalnız merak ettiğim bi konu var bu motorda devir saati yada vites göstergesi yok sürmekde vites geçişlerinde zorlanırmıyım kullanımı kolaymı bilgi lütfem arkdaşlar
    chooper modellerde devir göstergesi vites göstergesi genelde olmuyor zamanla alışırsın 250 klasmandaki en iyi chooper hiç arıza çıkarttığını duymadım kullanıcı hatası hariç iki arkadaşta var yokuşta hiç vites düşürmeden gidiyor en 500 ün peşinden ayrılmıyor yokuşlarda bile yakıtıda 125 çinlilerden az yakıyor sorunsuz ve süper makina olduğu için pek foruma uğramıyorlar tahminimce venoxçular oturuşu gayet rahat 80 km sonra inesim gelmedi konforlu alet

Motosikleti
    pcx 125
    alet tip olarak kalite olarak 10 numara rahatlığına şüpem yok tek kafamı kurcalıyan şey kafada kask rüzgarda ters yönden esdiğinde motorun sesini duyamıyoruz ya o zaman devrini ayarlamak bi dalgınlığıma gelirse yüksek devirde farkına varmadan uzun süre kullanırım hasara yol acarım süpesi motora alışana kadar

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    devir göstergesini servise gidersen çakma bir tane takabilirler ki yanlı hatırlamıyorsam vites değiştirilecek yerlerde çizgi vardı gösterge üzerinde bir kaç seferde alışırsın zaten viteslere

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    arkadaşlar ben bir venox kullanıcısıyım. motor gücü 27 beygir(HP), 20.5 olan kw cinsinden bir değer o nedenle 27HP=20.5Kw.

yokuşlarda performansı düşük diye düşünüyordum sanırım, deviri az kullanıyormuşum, arkadaşların tavsiyeleri neticesinde porblem bendeymiş.

100km de 4Litreden az yakıyor. şehir içi-dışı karışık. öyle hesapladım. 14litrelik depo ile kac km gider siz hesap edin.

şu ana kadar bir tek sorun yaşadım, bir gün bindim motosiklte, sonra düzgün halde park ettim, sonraki gün calismıyordu. nasıl oldu bilmiyorum... neyse parça hemen geldi şimdi sıkıntı yok.

bence güzel bir motosiklet, sadece bazı durumlarda daha seri olmasını istiyorum. onun dışında uzun yol için falan harika.

bir arkadaşım vites göstergesi yok demiş. ilk başlarda acemi oldugumdan vitesleri cok karıştırdım ama zamanla ona alışıyorsun, tembelliğe alıştırmamak gerek kendimizi. ayrıca 5 vites var, hangi viteste oldugunu unuttun mu bas debriyaja vitesi indir, sonra indiğin kadar çık hemen... böylece vitesi bulursun.

devir göstergesi olsa iyimiş, acemi insanlar için vites değişimlerinde kolaylık olurmuş. bir süre sonra zaten sesinden falan anlaşılıyor... zaten bu aletleri (cruiser-chopper) devirli kullanmak gerekiyormus. özelliği öyleymiş...

gv250 yerine venox alın derim. motoplus fuarında son venox satıldı artık "0" bulmak zor. zaten 2007 model, yeni modelleri(enjeksiyonlu) de pahalı oldugundan sanırım türkiye'ye getirmiyorlar. ben istiyorum ki yükcek cc li bir modeli taş gibi olur.

motosiklet spor bir motosiklet. aksesuar alırken klasik bir şey bakmamak gerek. motosikletin ruhuna aykırı.

yeni bir kullanıcı oldugumdan detaylı bir teknik bilgim yok. bakımlarını da düzenli olara genç motonun oradan yaptırıyorum.

motor çok rahat. gidonu ve selesi tam istediğim gibi. ayrıca 190cm boyunda biri olarak , hangi motora otursam ayaklarım rahatsız olmustu bunda sıkıntı yok. hanım içinde konforlu bir cc bar yaptırdık..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:23 ----------

yukarıdaki yazıma ek olarak .

şimdi aşagıdaki fotograflara bir de ön cam aldım, givi A660 cam spor görünümüne bence cok yakıştı. KAPPA TK 731 yan çanta ve KAPPA TK 734 depo üstü canta var.

GPS için depo üstü cantanın plastik bölümü var. ve usta sayesinde kontak ile birlikte calışmasını saglayan bir cakmak giriş bağlantısı yaptık. GPS i takıyorum, kontak ile birlikte şarj oluyor.

Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

chocokerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    kardeşim ben yaklaşık 6 aydır venox kullanıyorum ve çok güzel bir motor... 27 bg gücünde olduğunu biliyorum, ruhsatta da öyle yazıyor ama hanngi kymco bayisine yada servisine sorarsan sorayım hepsi 27 bg gücünde diyor.. alırsan pişman olmazsın, yol boyunca hiç sarsıntı yok, performansıda çok iyi özellikle 2.ci viteste bunu daha iyi hissediyorsun.... eğer alırsan bişman olmazsın...
    şimdiden sana hayırlısı olsun kardeşim
    not: bu arada babam 750 shadow kullanıyor; shadowdan inip benim venox'a bindi ve üzerinden inemedi ,"çok rahat,kullanımı güzelé dedi!!!.............

Peki arkadaşlar yeni başlayanlar Venox kullandığında arka jantın kapalı olması rüzgarlı havalarda kullanıcıyı zorlar mı ? Tşk.

Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    rüzgar kuvvetliyse etkiliyor evet.. ama oda çok yüksek süratle falan giderken etki ediyor , onun dışında bir problem yok.
    otobanda 100 km hızla falan gidiyordum, havada baya bi rüzgarlıydı birden kendimi sağ şeritteyken orta şeritte buldum.....

Motosikleti
    Kymco Vonex 250
    Merhabalar, bende bugünden itibaren bu canavarın sahiplerinden biriyim... resimleri paylaşacağım sizlerle ve soracağım sorular olucaktır yakın zamanda, şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    eyvallah aramıza hoşgeldin kardeşim :))
    motorunda şimdiden hayırlı olsun .....................

Motosikleti
    Kymco Vonex 250
    Alıntı chocokerem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah aramıza hoşgeldin kardeşim :))
    motorunda şimdiden hayırlı olsun .....................

teşekkür ederim dostum, ilk iş olarak motora bir branda yada kılıf almayı düşünüyorum malum bodrum cayır cayır..

ikincisi, kilit\alarm olayı, motor evde olduğu zamanlar problem değil, site içi olduğu için, güvenlik var, ama benim çekindiğim nokta gece bi yere gittiğim zamanlar olucak... takması kullanması pratik sağlam bir alarm\kilit almalıyım yakın zamanda,

üçüncüsü ise, artçı için arkaya sırtlık şart, baştan görüntüyü bozmamak için istemiyordum ama arkaya oturunca şart olduğunu anladım, yoksa çok uçan kaçan olur benim arkamdan =) sanırım bide birkaç resimde gördüm o sırtlığa portatif çantada takılıyor , üstten geçirmeli.. lazım olduğu zamanlar hopp tak çıkar şekilnde kullanılabilir..

bu yazdıklarımdan kendilerinizin kullandıklarını ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.. şimdiden emeğinize teşekkürler... bol güneşli günler

Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    kardeşim arkada oturan için evet çok rahatsız bir durum ama benim motorda ilk aldığımda vardı sisi bar ama ben görüntüsünü sevmediğim için çıkarttım... çanta olarakta protik ve rahat takıp çıkarabiliceğin bişey öneririm...

Motosikleti
    Kymco VENOX
    Arkadaşlar herkese selam.İnternette benim motorla ilgili bakınırkene bu siteye düştüm motorla ilgili bilgi almak isteyen çok arkadaş olduğunu farkettim isyanları gördüm Siteye yeni üye oldum bu arada.Ben motorumu şubat gibi aldım.İlk motorum bu arada 3-4 senelik alsam mı almasam mı nın arasında gidip geldim.İlk zamanlar keeway mondial hyosung gibi markalar arasında gezindim durdum maddi olarak kymcodan daha uygun rakamlar söz konusuydu tabi o zamanları venoxlada alakalı bi resim dahi görmemiştim.Venoxun resmini ilk gördüğüm anda dediğim işte bu motor benim motor..son bir sene baya bir araştırdım forumlardan çıkmadım aramadığım bayi fiyat almadığım ikinci el satıcısı kalmadı.Asıl vermem gereken karar motosiklet camiasına girmelimiyim girmemelimiyim artı bu motosiklet ilk deneyim için bizi bozup kafamızı gözümüzü yararmıydı açıkcası.Malum 250 cc olmasına rağmen ciddi manada ağır bir motor 190-200 kg arasında sanırım...Velasıl bir iki defa çok kısada olsa motosiklete binme şansım oldu ama inanamayacağınız kadar kısa burası önemli.Gözümü kararttım motosikletimi geçtiğimiz ocak aldım.3000 kmden fazla yol yapmış durumdayım şu anda açık söylemek gerekirse motorumu garajdan çıkardığım ilk gün 200 metre gidemeden garaja geri koyup acaba geri satsam mı bu motosikleti ben bu işi beceremeyeceğim galiba gibi bi korku oluştu içimde..inanılmaz rahat bir motor ama ağırlığı ve aks aralığının geniş olması dönüşlerde huyuna suyuna alışmayan bir insan için inanılmaz zorlu.zaman zaman ufak tefek alıştırmalarla motoruma kısa sürede ısındım.Hiçbişey eskisi kadar zor değil hatta inanamayacağınız kadar rahat bir motor.100km hıza seri çıkabileceğiniz bir motor benim gördüğüm son hız 140 daha da yol olsa gidecek gibi duruyordu ama malum istanbul içinde kullanıyoruz.Vibrasyonun v si yok cidden yani motor 200 yapsanda bana bişey olmaz dercesine cayır cayır gidiyor allah için .şehir içindede çok rahat su soğutmasının olması çok büyük avantaj motor şişti aman istop etti gibi bi derdiniz yok.servisini düzgün yaptırıp yağını suyunu eksik etmedikten sonra baş ağrıtacağını hiç sanmıyorum.Ben bir problem yaşamadım en azından.Aksesuara karşı alerjisi olan bi motor bu arada sisibar çanta gibi aksesuarlar motorun tipini anında bozuyor ben o yüzden sırt çantası kullanıyorum direk ve olayın enteresanı bu motoru gördüğüm kullanmaya başladığım günlerden beri motor begenemiyorum tipi muhteşem.yani seneye satıp cc yükseltmeyi düşünüyorum ama ne alacağımı bilemiyorum açıkcası böylede gıcık edior insanı.Keşke yüksek cc si çıksada alsak diye içimden geçirmiyor değilim...Benden şimdilik bu kadar sorusu olan danışmak istediğiniz herhangibişey olursa ben buralardaym.Görüşmek üzere...
    plamaker bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Kuzu Venox
    Selam
    Birkaç güne nasip ilk motorum olarak bir Venox alacağım.
    Sisibar, çanta gibi aksesuarları sonra da alabilirim ama koruma demiri istiyorum her ne kadar tipini bozacak olsada. Ancak yuvarlak bişey değil, keskin köşeli bi korma yakışır gibi geliyor.
    Nette aksesuar örneği bulamadım hiç. Sizlerin yaptırdığı aksesuarlar nelerdir? Branda nasıl olmalıdır?
    Ben özellikle farın yanına iki adet sis farı daha ekleyip içine çakar koymak istiyorum. Belki çakarları motorun altına ekletebilirim yere doğru bilmiyorum şimdilik. Biliyorum kıroluk falan diyeceksiniz ama hoşuma gidiyor işte.
    Bana yakışabilecek çanta, sisibar ve diğer aksesuar resimleri yollayabilir misiniz?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler