Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Biselect - Elektrikli Motosiklet...

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı marwel114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben düşünüyorum bir tane almayı, çok pratik ve de ekonomik.
    Dışarıda en az 60 A lik model satılıyo bizde en fazla 20A henüz erken.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bu elektrik işinde anlamasamda şunu bilir şunu derim benim bir binici olarak elektrikli motor almam için o motorun en az 120km hıza çıkması lazım ortalama 140 km hızıda görmesi lazım ve en az bir uzun yolda 90-120 km hızla 9 saat dayanması lazım ki adam gibi şehir içi uzun yol bir performansı olsun

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu elektrik işinde anlamasamda şunu bilir şunu derim benim bir binici olarak elektrikli motor almam için o motorun en az 120km hıza çıkması lazım ortalama 140 km hızıda görmesi lazım ve en az bir uzun yolda 90-120 km hızla 9 saat dayanması lazım ki adam gibi şehir içi uzun yol bir performansı olsun
    Henüz erkeeeeeeeeeeeeen en fazla menzil 80 A' liğin 100km

Motorhocası Lakaplı arkadaş....

Konuya hakim ve bahsettiğim motoru kullanan biri olarak konuşuyorum...
    Bahsettiğim Motor yeni çıktı...Şu an yok satıyor...
    Aurora motor tarafından satılıyor...Merkezi adanada .İşte resmi...Linke tıkla... http://www.arora.com.tr/images/b/1500bb.jpg

Kendisi resimdekinden daha güzeldir...
    Özelllikleri

Ledow 1500 watt
    Kapasitesi 122Kg
    Hız 60 Km/h
    Şarj Mesafesi 50 Km
    Watt 1500
    Giriş Voltajı 220 V
    Akü 36 Ah
    Volt 58.8 V
    Fren Sistemi Ön: Disk
    Arka: Kampana

Şarj Olma Süresi 6-9 Saat

Motorun iki kademe otomatik vitesi var...Örneğin hızlanmak istediğinde küçük yeşil bir düğmeye basıyorsun motor aniden hızlanıyor.Rampada iki kişi giderken çok işe yarıyor...anlattıklarım hayal değil hergün yaşadıklarım...Ama şu varki genç işi değil ....Hava atmadan sakin sakin gidecen 50-60 ile...amaaksesoar mükemmmel...Polisle başın belaya hiç girmez...Çünkü polis elektrikli olduğunu görünce kanunda bunun maddesi yok diyor. ki gerçekten yok...ehliyet gerekmiyor...

Ben bizzat kullanıyorum...Motor süper...Günlük 40 km yolum var...İki Kişi götürüyor...1500 km ölçtüm denedim ...7-8 ytl lik elektrik harcadı...

Bilmeden konuşma....2 yıl yedek parça garantili performansı mükemmel...10000 km yaptınmı ödediğin para sana geri geri geliyor yakıttan tasarruf...Ehliyet gerekmiyor...

fiyatı da plaka,ötv ve ruhsat masrafı dahil 2500 tl tabi şimdi bu fiyata bulabilirsen..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    ıyıce abattılar ya yakında
    elektrikli racerda cıkartırlar :D

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    çıt sesi yok giderken ama benim tarzım değil homurdanmalı motor dediğin gazı yedimi xD
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selamun aleyküm
    Evvela daha önceki yazılarda "bizim milletimiz " diye genelde milletimize saygısız olarak rahatça bazen konuşulan laflardan okuduk. Milletimizde baskın olarak kötü ve dayanaksız hareketler olduğunu zannetmem. Zaten böyle bir konuşma için evvela istatistik ve de araştırma gerekir. Hele ki bizim milletimizde cahil ve dayanaksız baskınlıklar varsa bu Avrupa da Amerika da yok mu? Herhangi bir yere hayran olursak herşeyiyle mükemmel olduğunu iddia edemeyiz Sadece bildiğimizi söyleyebiliriz. Bu tip sözler bazı olumsuz ve dayanaksız sözlere karşılık belki ezilme belki cevap verememe ve belki başka bir nedenden üretilen sözler.
    Abs çok ucuz mu değil mi bilmiyorum Ancak seri üretim malzemeleri zaten ilk çıktığındaki yüksek maliyette olmayacaktır. Uygun bir üretim şekliyle fiyatı düşürülebillir. İran da bu Abs nin mekanik çalışanı var bildiğim kadarıyla.
    Bu motorları değerlendirirken teknik bilgiler çok önemli.Motor gücü şarz kapasitesi pil ömrü pil fiyatları süresi vesaire. Yokuş çıkan belirli bir hıza ulaşanları var bildiğim kadarıyla. Zaten yedek bir aküyle mesafenizi arttırabilirsiniz.
    Fiyat olarak çok yüksek raakamlarda olduğunu düşünmekteyim. Bize çok fayda sağlaması Allah(c.c.) a şükretmemize neden olabilir ama üretenler maliyetinin üzerine ugun bir kar ejkleyerek satmalılardır. Fiyat belirlenmesinde neler etkendir bilmiyorum . Elektrikli bsiklet tekerini duyduysanız(direk bsikletinize takıyor ve aküsüne bağlıyorsunuz) burada bir arkadaş evvela 150 ytl ye satıldığını şimdi ise 450 ytl civarında olduğunu yazmıştı.
    Ehiyet ve plaka olmaması hem güzel hem de desteklenmesi gereken bir durum diye düşnüyorum. Çünkü ehliyet plaka gibi belgeler bazen güvenlik ve amaç kapsamının dışında devletin yahut sistemn vergi toplamak için devam etmesini desteklediği süreğenler oluyorlar.
    Elektrikli teerlek revopower ve bu bisikletleri düşünürsek: revopower ve elektrikli tekerlek ile kendi bisikletimizi epeyce uygun bir hale de getirebiliriz. Evvela düşünüp araştırmak gereki. Rvo power iki zamanlı çok küçük bir motor monte edilmiş olan bir tekerlek.Direk bisikletinize takabiliyporsuuuz. Boşa alma ayarı da var. Elektrikli tekerle beraer vitesli olarak anı anda bir bisiklette belki rahatlıkla belirli bir hıza çıkaibilir. Hem de iki zamanlı motor uzun mesafe yardıımıyla mesafe kapasitesini de arttırır.
    Ve de çift amoortisörl bisikletlere bu tip kombinasyonlarla uygun bir birleşim düşünmek gerekir. Nihayetinde bu iki zamanlı tekerlek ve elektrikli teeerlek fiyatları ucuz olması gereken malemeler. Eğer bu uuygunluk sağlanabilirse belki alınıp denenebilir.
    Düşüncelerimde yanlışlılar olabilir ama bu tip sistemlerdeki eksiklikler görüldüğünde geliştirmenin de yolları aranabilir.
    Buradan birkaç kişinin biraz kaba iadeleri muhattaplarının psikolojisini bozabilir. Nihayetinde sanal ortamda yanlış anlaşıl ma eksik anlaşılma kolaylıkla cereyan edebilir. Bilmeyen de olsa haksızlık yapmamak gerekir.
    Hayırlı günler dilerim

Çorba yapmışsın, anladığım kadarıyla bisiklete elektrikli motor bağlamak istiyorsun olur ve mevcut ama o kit şu an ithal edilmiyor biliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selamun aleyküm
    Bu iki zamanlı motorlu tekerlek ve elektrikli teerlekli kombinasyonlarda vitesli yokuş aşşağı giderken elektrik şarzı hidrolik akülmülatör doldurması yapabilen ekonomisi yüksek oranda arttırılmış olan bir sistem yapılmasını yazmak gerekir. Hidrolik akülmülatör ; fren yerine devreye giren bir sistem ve frenlendiğinde kendini doldurarak yavaşlatan ve kalkışta ilk kalkış yapmayı sağlayan bir mekanizma olsa gerek. Bilenler detay verebilir. Bu ghidrolik akğülmülatör geliştirilerek yokuş ineren yüksek kapasite dolum frenlemelerde ve yavaşlamalarda yüksek kapasite dolum yapabilecek durum getirilirse makina daha da ekonomikleşebilir.
    Bu revopower 5kg ağırlığında Elektrikli teker de o civarda olsa ve eksistemler de uygun ağırlıklarda olabilirse bisiklet olarak da kullanaılabilecek çok ygun bir makina oluşabilir.
    Hayırlı günler dilerim

Selamun aleyküm
    Hemen cevap yamışsınız. Çorba yapış değilim dayanaksız yazmışsınız. Ben yapılabilecek kombinasyonlardan bahsetmek istedim. Yeni bir teknik ve sistem de üretilmeye çalışılabilir. Bu tip süürüm anında enerji geri kazanımı yapabilecek sistemler ağrırlık olarak da mekanaizma olarak da çok karışık vee pahalı olmayacaktır.
    Elektrikli teker şu nda satan belki çok az sayıda olan bir alet. Zaten kullanım için yapılmış. Takmak istemem den ziyade kombinasyonel olarak ek bir parça olarak kullanımından bahsetmek istedim.

Hayırlı günler dilerim

emrEvo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Honda CRF250L
    Bi şi adam gibi yapsalar alınır da
    50km menzili var taşıma kapasitesi 90kg diyor fiyata gelince 2000tl. Oldu. Gel de benzinli alma şimdi. Sırf kâr peşinde millet. Bunu devletin ucuza üretmesi lazım ki piyasa da ucuzlasın. nerdee

Alıntı caner90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyeti olmayan için süper walla. normalkerem yukarda hesabını yapmış 680 ytl cepte kalıyor. polis derdi yok. bnm için güsel bi alet.

Aynen =)düz yolda 40 dik yolda 20 :D

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım aldı ama biselect değil http://www.stgroup.com.tr/ st max elektrikli motosiklet kullandım 55 km/s hız yapı yor 5 saatte şarj oluyor we 55 km yol gıdıyor kullanımı cok zevkli cok guzel biz 2 kişi toplam agırlıgımız 130 kg son gaz verdim 45-50 felan yaptı tek kişide 55-60 arası yapıyor fiayatada 1250ytl gıbı bı seyler ıstıyolar gercekten cok zevklı bır kullanın bırakmak ıstemezsınız

ya ben alcam çok yerden araştırdım klavuzda 24km yapıyor diyo gerçekmi yoksa 45-60 arası yaparmı cevap atın lutfen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:48 ----------

Alıntı kemalyetici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorhocası Lakaplı arkadaş....

Konuya hakim ve bahsettiğim motoru kullanan biri olarak konuşuyorum...
    Bahsettiğim Motor yeni çıktı...Şu an yok satıyor...
    Aurora motor tarafından satılıyor...Merkezi adanada .İşte resmi...Linke tıkla... http://www.arora.com.tr/images/b/1500bb.jpg

Kendisi resimdekinden daha güzeldir...
    Özelllikleri

Ledow 1500 watt
    Kapasitesi 122Kg
    Hız 60 Km/h
    Şarj Mesafesi 50 Km
    Watt 1500
    Giriş Voltajı 220 V
    Akü 36 Ah
    Volt 58.8 V
    Fren Sistemi Ön: Disk
    Arka: Kampana

Şarj Olma Süresi 6-9 Saat

Motorun iki kademe otomatik vitesi var...Örneğin hızlanmak istediğinde küçük yeşil bir düğmeye basıyorsun motor aniden hızlanıyor.Rampada iki kişi giderken çok işe yarıyor...anlattıklarım hayal değil hergün yaşadıklarım...Ama şu varki genç işi değil ....Hava atmadan sakin sakin gidecen 50-60 ile...amaaksesoar mükemmmel...Polisle başın belaya hiç girmez...Çünkü polis elektrikli olduğunu görünce kanunda bunun maddesi yok diyor. ki gerçekten yok...ehliyet gerekmiyor...

Ben bizzat kullanıyorum...Motor süper...Günlük 40 km yolum var...İki Kişi götürüyor...1500 km ölçtüm denedim ...7-8 ytl lik elektrik harcadı...

Bilmeden konuşma....2 yıl yedek parça garantili performansı mükemmel...10000 km yaptınmı ödediğin para sana geri geri geliyor yakıttan tasarruf...Ehliyet gerekmiyor...

fiyatı da plaka,ötv ve ruhsat masrafı dahil 2500 tl tabi şimdi bu fiyata bulabilirsen..

ya arkadasım sen suan bu anlattıgın motorumu kullanıyorsun ya nerden aldın kaca aldın bilgi versen bende alcammm aynısından cevap at lutfen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:51 ----------

Alıntı kemalyetici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaşım kullanıyor elektrikli motorsiklet plakası ruhsatı var 70 mk hız yapıyor...ayda 1-2 ytl elektik faturası geliyor marka ledow 1500 c yani 1500 watlık çok kullanışlı iki kişi götürüyor...

elektriklimi benzinlimi arkdasın cevap atarsan nerden aldın kaca aldın bi yazsan sitesini versen

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    http://www.yonjamotor.com.tr/5000w.html beyler bakın adamlar adam akıllı elektrikli bisiklet yapmışlar amerikan malı çok sağlam bence bi dergide görmüştüm fakat biraz tuzlu sanki
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Konunun başı Biselect ile başladığı için önce bu firma ile iletişim kurabilen kimse var mı? Diye sormak isterim. Çünkü bis http://www.e-bisiklet-dunyasi.com da elektrikli bisikletler hakkında yazarken bu firmayı bulamadığımızı söyledik. Ayrıca birçok elektrikli bisikletin testlerinin yalan yanlış tercüme edildiğide bir gerçek. Firmalar müşteri güveni kazanamya çalışacakları yerde hilelere başvuruyor genelde. Büyük bir kısmı şimdilik çok becerikli değil ama 3-5 sene içerisinde trafikte görmeye alışacaksınız. Bu konuda deneyimlerinizi http://www.forum.e-bisiklet-dunyasi.com/index.php sayfamıza yazmanızı bekleriz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bizim buralarda bazı lokantalar satın aldı paket servis için , 1 ay sonra hepsi benzinli scootera geri döndü. Güçsüz motor, çok kısa menzil, uzun şarj süresi, sık arıza yapması, yedek parçaların kendi fiyatına göre pahalı olması gibi sebeplerden tamamı sahibinden.com'da yerini aldı. henüz erken bir on sene sonra ancak alınır duruma gelirler. Bisiklet daha kullanışlıdır bundan.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu işde benim gördüğüm en makul motor hybrid motor olan venüz hybrid motoru..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rid-motor.html

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler